O mnie

Nazywam się Damian Olawski, z wykształcenia jestem ekonomistą. Mieszkam w Krakowie i tu właśnie prowadzę firmę reklamową. Fotografia przyrodnicza to moja, granicząca często z obłąkaniem 😉 pasja, która rozpoczęła się około 1998 roku.

Zdecydowana większość moich prac powstaje w Bieszczadach, gdzie się urodziłem i przez kilka lat wychowywałem. To chyba jeden z najbardziej wymagających obszarów w Polsce, który jednocześnie wiele uczy. Często, żeby zrealizować fotograficzne marzenie, przemierzam z ciężkim plecakiem dziesiątki, a nawet setki kilometrów, spędzając przy tym w leśnych ostępach wiele dni i nocy. Możliwość samodzielnego wytropienia zwierząt, znalezienia ciekawych miejsc, poznania historii, którą pokazuje przyroda, to dla mnie sedno w fotografii przyrodniczej, a same zdjęcia, czy zarejestrowany film, są małym, lecz bardzo miłym dodatkiem.

Zapraszam serdecznie do zapoznania się z niewielkim wycinkiem moich prac, a także prowadzonym przeze mnie profilem na facebooku (Dzikie Bieszczady).

Damian Olawski