Krótkie filmy

Mały myszołów atakuje rodzeństwo w gnieździe

Brutalne atakowanie jednego pisklęcia przez drugie to niestety częste zachowanie w przyrodzie, mające na celu pozbycie się konkurencji w dostępie do pożywienia. Silniejszy wygrywa.

Bieszczadzki ryś podczas poszukiwań partnerki

Krótki film ze spotkania z rysiem, którego tropiłem przez kilka dni. Udało mi się zarejestrować zachowania godowe, czyli nawoływania partnerki i znakowanie terenu.

2 piękne byki podczas rykowiska w Bieszczadach

Oto krótki fragment scenki, którą udało mi się zaobserwować podczas rykowiska w Bieszczadach. W ostatnich latach taki widok to rzadkość, więc mimo późnej pory zdecydowałem się na filmowanie.

Niedźwiedź obwąchuje samochód

Taką sytuację miałem wiosną w Bieszczadach.

Gawra niedźwiedzia w dziupli

W Bieszczadach znalazłem już wiele gawr niedźwiedzi. Jednak taką w potencjalnej dziupli i to na wysokości około 4 metrów widziałem na żywo pierwszy raz.

Lis, a za nim wielki niedźwiedź

Podczas sesji w Bieszczadach, w 2017 roku byłem świadkiem spotkania lisa i dużego niedźwiedzia. Jak widać, lis zachowywał się dość spokojnie w obliczu zagrożenia. Pewnie miał świadomość swojej zwinności.

Gody saren, czyli miłosny czas rui

Na taką oto scenkę trafiłem kilka lat temu. Wcale się nie wstydziły, a ja również dość bezwstydnie włączyłem nagrywanie.

Jak popielice urządziły sobie domek w starej ambonie

Jakiś czas temu wypatrzyłem rodzinkę popielic, które zadomowiły się w starej myśliwskiej ambonie. Od tamtej pory cyklicznie je odwiedzam i od czasu do czasu przynoszę im owocowe smakołyki.

Straż leśna w Bieszczadach, czyli żubry kontrolują

Taka właśnie straż leśna skontrolowała mnie ostatnio, po przyjeździe w Bieszczady. Auto zostało sprawdzone z każdej strony i mogłem jechać dalej.

Bieszczady 4 pory roku

Bieszczadzkie krajobrazy z ziemi i drona podczas 4 pór roku, jak również najcenniejsze gatunki zwierząt.

„Kwietniowy” niedźwiedź, Bieszczady

Fragment filmu przedstawiający niedźwiedzia brunatnego, zarejestrowany przeze mnie w Bieszczadach, w roku 2014.

Babia Góra z drona i z ziemi

15 minutowy film promocyjny, zrealizowany z okazji 60-lecia utworzenia Babiogórskiego PN. Materiały do filmu były rejestrowane w okresie 8 m-cy.